Proces renowacji

 1. Planowanie napraw widocznych podczas wstępnych oględzin,
 2. Demontaż osprzętu oraz części,
 3. Przygotowanie listy uszkodzonych części, które potrzebują wymiany lub naprawy,
 4. Regeneracja siłowników
 5. Piaskowanie ramy, kół, części,
 6. Szlifowanie ramy naczepy,
 7. Ponowne oględziny w celu zlokalizowania uszkodzeń widocznych dopiero po wypiaskowaniu/szlifowaniu takich jak np. pęknięcia ramy, beczki lub innych części, 
 8. Spawanie, naprawa, dorabianie osprzętu,

 1. Wymiana/naprawa przewodów elektrycznych oraz pneumatycznych,
 2. Wymiana/naprawa elementów z zakresu hydrauliki,
 3. Prace lakiernicze takie jak: szpachlowanie, malowanie podkładem, nawierzchnią oraz lakierem wszystkich części, kół, ramy oraz samej naczepy metodą natryskową
 4. Ostateczny montaż wszelkich części,
 5. Oklejanie naczepy specjalistycznej w wybraną przez klienta grafikę bądź logo,
 6. Końcowe poprawki kosmetyczne,
 7. Kontrola sprawności naczepy,
 8. Odbiór naczepy przez zleceniodawcę.

Warto zwrócić uwagę na kilka konkretnych etapów. Dla przykładu, jeśli chodzi o zabiegi lakiernicze, to są one wykonywane metodą natryskową. Elementy plastikowe pokrywa się farbą strukturalną, a na naczepę oraz ramy natryskuje się farbę poliuretanową, wcześniej kładąc pod to podkład epoksydowy.

Piaskowanie dotyczy wszystkich elementów. W przypadku elementów delikatnych stosuje się głównie szlifowanie. Taka technika jest lepsza z uwagi na mniejszą inwazyjność. Za to piaskarki niezastąpione są w przypadku ram oraz felg, by uwidocznić choć najmniejsze pęknięcia, wymagające naprawy. Naprawę przeprowadza się przez spawanie stali lub aluminium, a także poprzez wstawianie łat lub prostowanie wgnieceń.

Jak wygląda ewentualna wymiana lub regeneracja podzespołów? Tutaj POLCAR stosuje zasadę, że wymienia się elementy zużyte w co najmniej 30 procentach. Dotyczy to na przykład uszczelek, czy wszelkiego rodzaju węży i zaworów. Wprowadzane są także nowe instalacje elektryczne oraz markowe podzespoły autorskiego sklepu WABCO SHOP. Co też ważne, wszystkie prace firma przeprowadza we własnym zakresie. Rekonstrukcja Twojej naczepy z POLCAR to czysta przyjemność, oddaj nam ją w swoje ręce a my przywrócimy jej ponowny blask i funkcjonalność!

Tak kompleksowy remont naczepy przywraca jej stan techniczny porównywalny z nową naczepą przy dużo niższym budżecie, dzięki czemu obciążenie finansowe w trakcie jej eksploatacji jest niewspółmiernie niższe niż przy wariancie finansowania nowej naczepy.

Zapraszamy do współpracy w zakresie kompleksowego remontu Państwa naczep!